ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Terapeutka: Mužský svět se ztrácí. Chlapy chceme kontrolovat a pak si jich nevážíme

19. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Důležitou roli ale hraje taky skutečnost, že v dřívějších dobách bylo manželství hlavně společenská smlouva založená na financích a výchově dětí. Manželství zkrátka nestálo na romantické lásce. Teď se ovšem bereme, až když se milujeme.

Možná to byl úkol. A čekal tady právě na mě, říká bankéřka Ivana Leidlová, která obnovuje zámek Liteň i slávu operní pěvkyně Jarmily Novotné

19. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Když její manžel investoval do polorozpadlého zámeckého areálu v Litni na Berounsku, netušila, jak inspirativní příběh objeví. Bankéřka Ivana Leidlová nelituje ztracené kariéry. Naopak je hrdá na to, že se jí podařilo prosadit nový hudební festival a vrátit jméno pěvkyně Jarmily Novotné do povědomí veřejnosti.

Česká pravěká tlupa jeskynní: Ne inkluzi, ano fackování žen, ne migraci

12. 11. 2018, rubrika: Aktuality

V tomhle žijeme, v tomhle se dnes a denně brodíme, připomínáme pravěkou jeskynní tlupu, jež věří na démony (démon migrace, démon inkluze, démon istanbulský, který nám bude bránit fackovat manželky) a již ovládají politici-šamani.

Zdeňka Frištenská: Zápasím, ale jinak než prastrýc

12. 11. 2018, rubrika: Aktuality

V chodbě rodinného domu Frištenských v Litovli visí jako v tělocvičně kruhy – a teprve po krátkém zhoupnutí nebo ideálně vzepření můžete pokračovat do obýváku. Podobných vychytávek měl známý sportovec (1879-1957) několik, cestou na zahradu si zavzpíral, protáhl se…

Izrael si tak trochu ordinuju, říká Žilková. Kvůli práci chce pendlovat

08. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Balí do Izraele. Manžel Martin Stropnický tam teď odlétá jako velvyslanec a Veronika Žilková by ho ráda následovala. Jenže natáčí seriál, film, do toho přišly dvě divadelní premiéry, ještě neví, kdo se postará o čtyřiadevadesátiletou maminku, a třináctileté dceři se nikam nechce.

Vědci mnohokrát tvrdili, že ženy jsou podřadné. Chtěla jsem zjistit pravdu, říká Angela Saini

08. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Určitě mě ovlivnilo, že když jsem studovala strojírenství, tak jsem byla jediná dívka ve třídě, v celém ročníku. A vždycky jsem si myslela, že na těch stereotypech tedy asi něco bude, když jsem tam sama. Říkala jsem si, že jsem možná jiná než ostatní ženy. Ale zjistila jsem, že nejsem.

Thomas Kulidakis: Další kolo hry o syrské sirotky začalo

05. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Nezletilí pocházejí často z válkou a nepokoji postižených oblastí, takže není jisté, zdali třeba stále jejich příbuzní nebo někdo z rodičů nežije. Naopak s jistotou je možné říci, že se jedná o nezaopatřené nezletilé, kteří jsou v cizí zemi úplně sami.

STEJNOPOHLAVNÍ MANŽELSTVÍ POMŮŽE DĚTEM GAYŮ A LESEB

05. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Stát tak sice gayům a lesbám umožňuje děti adoptovat, pečovat o ně jako pěstouni a mít vlastní biologické potomky, ale zároveň tyto děti ponechává v druhořadém postavení.

Žena, která se zasloužila o vznik státu. Nový dokument přibližuje osobnost Charlotty Masarykové

01. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Nejtěžší chvíle svého života pak Charlotta Masaryková prožila v období první světové války. Její manžel odešel s dcerou Olgou do exilu. Alice byla ve vězení, Jan na haličské frontě a syn Herbert umíral na skvrnitý tyfus.

Evangelíci jsou znepokojeni vypjatou diskuzí o Istanbulské úmluvě. Považují ji spíše za pozitivní

01. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Osobně jsme toho názoru, že by se ČR měla přihlásit ke státům, které se nesmiřují s různými formami zneužití moci a smlouvu již ratifikovaly” uvádějí v závěru svého stanoviska k Istanbulské úmluvě členové synodní rady ČCE.

Den v triku