ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Zklidnila jsem se, půllitry ani klíči už po nikom neházím, říká Hrzánová

02. 04. 2018, rubrika: Aktuality

Ve škole mívala herečka Barbora Hrzánová sice samé jedničky, ale také řadu průšvihů. Dokonce byla za „reakčního“ rebela. „Zpětně musím přiznat, že soudruzi měli pravdu. Když mi totiž někdo začne něco zakazovat, tak začnu dělat věci, které bych nikdy neudělala,“ vysvětluje…

Dinosaurus štěstěny: Mezzosopranistka Dagmar Pecková v knižních rozhovorech líčí tvrdé prostředí operního světa

02. 04. 2018, rubrika: Aktuality

Jak daleko je z Medlešic do džungle? Dagmar Pecková to v osmdesátých letech minulého století vzala přes Pražskou konzervatoř, karlínskou muzikálovou scénu a vítězství v interpretační soutěži Pražského jara do operních domů v Drážďanech i Berlíně a potom na všechny světové strany.

RUSKO SE ROZPADÁ JAKO HOŘÍCÍ OBCHODNÍ DŮM V KEMEROVU

29. 03. 2018, rubrika: Aktuality

V sibiřském městě Kemerovo v neděli při požáru obchodního domu umírali nejen dospělí, ale především děti, kterým právě začaly jarní prázdniny. Jak už je pro podobné situace v Rusku typické, brzy se objeví zprávy o finančních kompenzacích – ale co a proč se dělo a děje, zůstává opředeno mlčením a tajemstvím.

Hvězdná Catherine Deneuveová: Jsem od přírody zvědavá

29. 03. 2018, rubrika: Aktuality

Dnes by prý herectví více zvažovala. „Tehdy šlo vše velmi lehce, ale dnes je z filmu velký byznys. Sice si ho dokážu po těch letech lépe užít, ale možná bych se raději vrhla na architekturu, ta mě vždy zajímala,“ přiznala novinářům herečka,…

„Běžel mi mráz po zádech,“ říká žena, která objevila desítky let ztracené záběry z procesu se Slánským

26. 03. 2018, rubrika: Aktuality

Zkrachovalá továrna ve středních Čechách vydala nečekané tajemství – 20 beden s kilometry filmu z procesu s Rudolfem Slánským. O záznamu se doposud jenom spekulovalo, nyní jej ale poprvé mají historici v rukách….

Jarda si dělá všechno po svém, říká o manželovi Iveta Dušková

26. 03. 2018, rubrika: Aktuality

…Kolikrát jsem se ptala sama sebe, jestli bych unesla ten tlak, kterému Jarda musel a musí čelit. Ta expanze lidí, dotazů, názorů, touhy po tom setkat se s ním. Je to opravdu nálož a já bych z toho zešílela,“ přiznává. Její manžel to zvládá.

S tou emocí se stále vyrovnávám, říká Němcová. Lidé jí děkovali za odchod ze Zemanova projevu

22. 03. 2018, rubrika: Aktuality

…Najednou si všichni uvědomujeme, že jak jednání prezidenta, tak premiéra nás vzdaluje standardům, o kterých jsme si mysleli, že k nim jako demokratická země spějeme. Naopak se od nich vzdalujeme. To je hlavní, lidé si to začínají uvědomovat.

Navrátilová bojuje za rovné platy mužů a žen. Sama dostala od BBC desetkrát menší odměnu než McEnroe

22. 03. 2018, rubrika: Aktuality

„Víte, pro mě je to vedlejší práce, dva týdny života. Ale u žen v plném pracovním poměru možná ten rozdíl není tak nápadný, ale během let naroste. Dá to opravdu hodně peněz. Proto je to silně nefér a štve mě to kvůli jiným ženám, které si tím procházejí,“ dodává Navrátilová.

Traumatizované Rusko je předurčené k vládě silné ruky, píše ve své nové knize Putinova kritička Masha Gessenová

19. 03. 2018, rubrika: Aktuality

Vladimir Putin v neděli takřka jistě vyhraje ruské prezidentské volby. Jeho osmnáct let trvající vláda se tak protáhne o další šestileté období.-Putinova kritička Masha Gessenová ve své poslední knize „Budoucnost tkví v historii – jak totalitarismus opět ovládl Rusko“, vydané loni anglicky pod názvem „The Future is History“, popisuje, proč Rusko tíhne k vládě pevné ruky.-Gessenová, která se v roce 2012 proslavila knihou o Putinovi „Muž bez tváře“ (v českém překladu vyšla před dvěma lety), se tentokrát na Rusko dívá očima hrdinů celkem sedmi reálných příběhů.

Po rozvodu kolem světa. Češka vytváří autoportréty v tradičních šatech různých národností

19. 03. 2018, rubrika: Aktuality

Prošla složitým rozvodem a v Česku se jí nedařilo dostat se z psychických problémů. Koupila si tedy první letenku a nyní je již ve 36. zemi, Peru. Zatím procestovala Asii a většinu Ameriky. Během své pouti vytváří fotografie v tradičních šatech různých národností a o svých zkušenostech píše blog Blondýna na cestě.

Den v triku