ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Statečné a se zbraní. V kurdské armádě bojuje třetina žen, nasazují život zadarmo

31. 01. 2019, rubrika: Aktuality

V ženské brigádě jsou bojovnice v rozmezí 18 až 40 let.Tyto ženy rozvrací tradiční předsudky o genderovém předurčení. “Potřebujeme bojovat. Potřebujeme chránit naše ženy a děti, protože nikdo jiný nás bránit nebude,” cituje 27letou bojovnici agentura Reuters.

Werich měl desítky hostů denně. Proti antichartě hned protestoval, říká hospodyně

28. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Malá Eva tak zůstala se svým starším bratrem ve velkém bytě v pražských Vršovicích zcela sama. Maminka ještě stačila dát před svým odchodem plnou moc a peníze domovnici. Ta za ně platila nájem a chodila děti vypravit do školy. Své rodiče Eva neviděla přes čtyři roky, až do konce války.

Podle Jourové se Židé opět bojí o život. „Téměř polovina radí svým dětem, aby se vystěhovaly z Evropy“

28. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Jourová si ohledně vzestupu antisemitismu nechala udělat průzkum od evropské agentury pro základní práva. „Zjistili jsme šokující skutečnosti,“ uvedla s tím, že 85 procent židovských občanů prohlásilo, že největší starostí v životě je strach o bezpečnost vlastní a jejich dětí.

MARTHA ISSOVÁ: SVOBODA JE KŘEHKÁ, MUSÍME O NI PEČOVAT

24. 01. 2019, rubrika: Aktuality

„Nechci propadat trudomyslnosti a říkat si, že demokracie končí. Vždycky trvá mnohem kratší dobu něco zničit než něco stavět. Duše našeho národa byla léta destruována, takže doufám, že jen procházíme jakousi demokratickou pubertou,“ komentuje aktuální náladu ve společnosti Martha Issová.

První dáma bankovnictví i soudkyně: Anketa TOP ženy Česka 2018 má své vítězky

24. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Kategorii TOP manažerka vyhrála Daniela Pešková z České spořitelny, byznys ovládla majitelka Zásilkovny Simona Kijonková a první dámou veřejné sféry se stala soudkyně Kateřina Šimáčková.

Apolena Rychlíková: Zemanův Piťha a Piťhův Zeman - chlapi sobě

21. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Podobně, jako jindy, se do role těch utlačovaných sešikovali nejprivilegovanější lidé naší země, v čele s kardinálem Dukou. Jejich partu disidentů naruby pak před týdnem obohatil další člen. A není jím nikdo menší, než samotný prezident Miloš Zeman. V jednom ze sých posledních výstupů na televizi Barrandov totiž oznámil, že uvažuje o vyznamenání Piťhy. Za své hrdinné tažení proti diktátu menšin si podle něj katolický kněz zaslouží Řád Tomáše Garrigua Masaryka.

Klíčový rok pro Čapí hnízdo. Potopí kauzu politický tlak a odchody policistů?

21. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Od pražské policie, která trestně stíhá premiéra a jeho blízké pro podezření z dotačního podvodu, odešel se začátkem roku další člověk spojený s kauzou Čapí hnízdo. Všichni tři klíčoví policejní důstojníci, za nichž se aféra před třemi lety rozjela, jsou tak mimo hru. Jaký dopad to na vyšetřování může mít?

Marie Doležalová: Věci ráda shazuju, dělám si z nich legraci

17. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Napadlo mě, že půjdu za jednotlivými členy rodiny, zeptám se jich na různé události a ty pak zpracuji do fejetonů. Takhle to plynulo krok po kroku, až vznikla knížka plná fotek. Chtěla jsem v ní mít nostalgii i úsměv. Snad v ní zůstal otisk pocitu, že když nám někdo blízký odejde, nejprve se dostaví smutek a vzpomínky na něj bolí. Ale pokud si tyto pocity zpracujeme, vzpomínky mohou zůstat krásné a těšit nás.

Potřebujeme citlivé muže i ženy, říká Radka Denemarková

17. 01. 2019, rubrika: Aktuality

„Trošku jsme ho tu zredukovali a trošku se mu vysmíváme, ale jeho život i myšlenky jsou velice silné,“ říká o prvním polistopadovém a českém prezidentovi a dodává: „Stále si nechávám, byť provokativní naději, že někdo takový, jako byl Václav Havel, dnes mezi mladými lidmi je.“

V Česku ignorujeme mužskou neplodnost, na oplodnění chodí i zdravé ženy, říká lékař

14. 01. 2019, rubrika: Aktuality

Problém je v tom, že dnes se odesílají do center asistované reprodukce i úplně zdravé ženy, které samy nemají žádný problém; příčina je na straně muže. A je třeba si uvědomit, že umělé oplodnění je pro organismus ženy velká zátěž…

Den v triku