ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Nejsem člověk, který by strhával davy. Na koncertech a mimo televizi jsem spokojená, říká Aneta Langerová

05. 06. 2017, rubrika: Aktuality

Moje jádro je stále stejně plaché, nevyhledávám společnost, když nemusím, jsem ráda jen v rodinném prostředí, ale za těch několik let jsem se už naučila nějakému postoji, dokážu se zkrátka postavit před kameru, nedělá mi to problém. Ta filmová role je samozřejmě něco jiného. Nejsem herečka, nehraju.

Natálie Kocábová: Dnešní ženské jsou nespokojené. Jsou to mužo-ženy, neumí to skousnout

05. 06. 2017, rubrika: Aktuality

Nyní se ve Švandově divadle hraje její komedie Pohřeb až zítra, inspirovaná rodinou Kocábů. Režíruje ji umělecký ředitel „Švanďáku“ Daniel Hrbek. Podle Kocábové je sice hra inspirovaná její veřejně známou rodinou, ale vyložená autobiografie to není.

Jsem zvyklá manžela poslouchat, tvrdí Veronika Žilková

01. 06. 2017, rubrika: Aktuality

Dalo mi to příležitost proniknout do opravdového světa. Co jsem dřív znala jen z televize a z divadelních her, znám teď už i doopravdy. To už nejsou kolegové, kteří si na chvíli oblečou uniformu v divadle, já znám kluky, co mají opravdové zbraně. Dostala jsem se do prostředí lidí, kteří skutečně padli!

Politický pád mi pomohl, říká Kateřina Klasnová, která se nyní věnuje charitě

01. 06. 2017, rubrika: Aktuality

Peníze jsou určitě důležitá věc, ale není to věc nejdůležitější. To nejdůležitější je fungující a milující rodina. Těch je stále méně, přestože jistého blahobytu ve společnosti přibývá. Když jsem byla malá, jezdili jsme trabantem, nosila jsem oblečení po bráchovi a měla jen pár hraček, tak jako většina dětí v té době. A měla jsem šťastné a krásné dětství.

Život po životě Šárky Strachové: Bývalá česká elitní lyžařka se pouští do vlastního byznysu

29. 05. 2017, rubrika: Aktuality

Bývalá špičková slalomářka Šárka Strachová rozjela nový projekt zaměřený na celostní terapii, centrum VO2 max.-Chce v něm zúročit vše, co zažívala jako pacientka.-Sportovní kariéru ukončila letos v březnu, a jak říká, po lyžování se jí zatím ani trochu nestýská.

Alice Nellis: Není už potřeba tolik mužské fyzické síly, svět se tomu bude muset přizpůsobit

29. 05. 2017, rubrika: Aktuality

„Dětem se s manželem snažíme vštípit důvěru v to, že co je správně a co je špatně najdou v sobě, když budou sami k sobě otevření. Můžeme je naučit spoustu věcí, dát jim rady, ale největší měřítko pak budou muset hledat vždycky v sobě,“ říká režisérka…

Stížnosti na porody? V naprosté většině případů jde o nedorozumění

25. 05. 2017, rubrika: Aktuality

Lékaři se ženám snaží vyhovět, nesmí to ale ohrozit zdraví rodičky ani dítěte. Třeba bez monitorů, které hlídají stav plodu, v Neratovicích rodit nejde. Ženy si ale mohou zvolit polohu, ve které dítě na svět chtějí přivést.

„Jsem zklamaná, že Češi nechtějí Babiše řešit,“ říká europoslankyně Grässleová

25. 05. 2017, rubrika: Aktuality

A musíte všude ukázat své čistě bílé ruce, že je nemáte ušpiněné. A toto my nevidíme. Viděli jsme e-maily, kde bylo jasné, že se snaží věci ovlivňovat, stále se chová jako majitel. To je věc, která mě velmi zklamala, protože by bylo tak jednoduché tento střet zájmů vyřešit.

Soňa Červená je zázrak přírody. Její vitalita mě zahanbuje, říká režisérka Olga Sommerová

22. 05. 2017, rubrika: Aktuality

Můj film je životním příběhem Soni Červené a kromě jejího pěveckého mistrovství jsem chtěla zobrazit i to, jak svou nezlomnou vůlí a oddaností profesi překonávala nástrahy totalitních režimů, které šly tak rychle po sobě. Po Sonině riskantním přechodu berlínské zdi do svobodného světa se teprve rozvinula její bohatá a obdivuhodná pěvecká kariéra.

Katka pomohla sestře, jejíž nemocí trpí jedno dítě ze sta milionů. Filantropkou už zůstanu, říká

22. 05. 2017, rubrika: Aktuality

Filantropických aktivit má Kateřina Vaňáková spoustu, společnou mají jednu základní věc – nejsou o přesouvání finančních obnosů z jednoho konta na druhé, ale především o osobní angažovanosti, rozvíjení vlastních nápadů, o investování především vlastního volného času. Charakteristické je také spoléhání na sebe samotnou a na své schopnosti než na „škemrání o peníze“.

Den v triku