ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Jourová: Západ ztratil pud sebezáchovy, Východ lidskost

01. 10. 2018, rubrika: Aktuality

Tohle se musí zastavit a musíme si vysvětlit pozice a dostat se k nějakému rozumnému řešení dlouhodobé migrace. Víte, dlouho jsem o tom přemýšlela. Ta migrační vlna z roku 2015 nás překvapila natolik, že Západ ztratil pud sebezáchovy a Východ lidskost.

Slíbené zvýšení rodičovské má stát 3,5 miliardy. Nevím, kde je vezmeme, říká Schillerová

01. 10. 2018, rubrika: Aktuality

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce, aby kabinet chybějící peníze zařadil do rozpočtu během projednávání ve sněmovně. „Pokud se shodneme na tom, že podpora rodin je prioritou vlády, a to bezesporu je, tak budeme muset projednávání státního rozpočtu těmto výdajům uzpůsobit,“ říká.

Procházková odchádza z Babišových novín: Nenechám sa korumpovať slobodou. Česko je na pokraji epidémie xenofóbie

27. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Nemám už záruku, že ma šéfredaktor ochráni pred politickým vplyvom pána Babiša, majiteľa novín. Nemám záruku, že sa takéto veci nediali v minulosti a hlavne že sa nebudú diať v budúcnosti.

Český dům v Jeruzalémě obsazuje pozice. O práci uvažuje i manželka budoucího velvyslance Žilková

27. 09. 2018, rubrika: Aktuality

„O celé situaci ještě nejsem rozhodnutá, takže vám nemohu poskytnout odpovědi,“ podotkla. „Vyměnila bych tak totiž místo herečky, točím film, seriál, hraji několik velkých rolí v divadle, za pomocnou administrativní práci,“ popsala pro iROZHLAS.cz, co by pro ni změna práce znamenala. A doplnila, že zatím neví, jak se rozhodne.

Nejsem blázen, kdyby nezaznělo, že vnitro poskytne součinnost, nešla bych do toho, říká Šojdrová k sirotkům

24. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Pozitivní výsledek, který vidím jako průlomový, je v tom, že přislíbil, a to ve shodě s přítomným ministrem vnitra, součinnost státní správy, když iniciativu budou mít občanská sdružení.

LIDICKÁ ŽENA: NEMŮŽEME ŘÍKAT, ŽE SE NEDOKÁŽEME POSTARAT O PADESÁT DĚTÍ

24. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Musím se stále sama sebe ptát, jestli jsme tak ubohá země, že bychom neuživili padesát dětí. Prožila jsem koncentrák, a kdyby se některé spoluvězeňkyně chovaly takhle, mnoho z nás by dnes už nežilo.

Královna, premiérka nebo šéfka Scotland Yardu. Spojenému království vládnou ženy

24. 09. 2018, rubrika: Aktuality

„Británie je takovým majákem ve smyslu ženské moci. Ale možná ji moc nevyužívají, mohly by být i mnohem hlasitější a hrdější na tento fakt,“ domnívá se Whitelocková.

Prolomilo se tabu, Češi chtějí pomoci. Je na vládě, zda to pochopí, říká Šojdrová

20. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Můj návrh primárně míří na nedoprovázené děti, zejména sirotky, kteří jsou dnes na území Řecka, na ostrově i na pevnině. Do Řecka se dostaly ne úplně malé děti, já osobně tam v květnu viděla děti dvanáct až sedmnáct let, které měly zrovna výuku. Jsou tam ale i mladší.

Jourová: V Maďarsku jsou tendence ohrožující evropské hodnoty

20. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Jourová sice přiznává Orbánovi jeho tvrzení, že „Maďar Maďarovi lépe rozumí“, což maďarský premiér řekl minulý týden na půdě Evropského parlamentu, zdůrazňuje ale, že i pro Maďarsko musí dál platit zásady a pravidla, na kterých se všichni členové Unie společně dohodli.

BABIŠ NÁS MĚNÍ. BOHUŽEL - Za odmítnutím několika desítek dětí se skrývá mnohem důležitější cíl

17. 09. 2018, rubrika: Aktuality

Na cynismu Andreje Babiše je nejhorší to, že neodmítá „jen“ pomoci několika desítkám syrských dětí. On mění náš genetický kód. Říká nám, že pomáhat se nemá, respektive, že se má pomáhat jen tehdy, když se nám to vyplatí.

Den v triku