ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Z vyšších platů bude profitovat rozpočet, říká budoucí ministryně Maláčová

30. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Co se týká navýšení důchodů žen, máte pravdu, je to ve smyslu toho, co podporuji dlouhodobě. Ženy by měly mít stejné penze už od nástupu do důchodu a to vyžaduje nějaký systémovější zásah.

Nechceme zemřít v práci. Rusové demonstrují proti penzijní reformě

30. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Návrh nepopulární penzijní reformy předložila vláda těsně před začátkem mistrovství světa. Podle kritiků tak učinila naschvál v okamžiku, kdy se pozornost celé země upírá k fotbalu. Ve městech, kde se mistrovství hraje, se demonstrovat nesmělo. Celostátní média o protestech vůbec nereferovala.

Ženy nemají rozum, vzkazuje Češkám stát-Pokuta, kterou dostala porodní asistentka Johanka Kubaňová, ztělesňuje hluboký problém českého porodnictví

26. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Výjimkou je česká porodní asistentka. Té je totiž ihned poté, co splní zákonné požadavky, výkon činnosti znemožněn. Nástrojem je seznam podmínek, které porodní asistentka musí splnit, aby dostala podnikatelské oprávnění k podstatě své činnosti, k samostatnému vedení porodu. Podmínky jsou záměrně nesplnitelné, samostatný výkon je tedy vyloučen.

Porodní asistentko, utíkej! Padla historicky první pokuta za asistenci u domácího porodu

26. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Rok 2018 představuje historický milník porodní asistence v České republice. Krajský úřad Středočeského kraje udělil historicky první pokutu porodní asistentce za poskytování péče během porodu doma. A při zemi se rozhodně nedržel, pokuta ve výši 120 000 Kč je likvidační.

Před 40 lety se narodilo první dítě ze zkumavky

26. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Když se přesně před čtyřiceti lety, 25. července 1978 v 11.45 narodila Louise Brownová, světová média psala o zázraku. Lékařům se totiž podařilo něco do té doby nevídaného. Přivést na svět dítě, při jehož zplození sex nahradily zkumavky.

Ljuba Krbová: Když se dívám přes hledáček foťáku, mám pocit jiné reality

23. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Po poledním klidu jsme vyšli ze stanu a najednou jsme ho uviděli. Můj muž začal fotit a šel postupně blíž a blíž. Slon reagoval na moji chůzi, až se rozběhl. V tu chvíli jsem si vzpomněla na našeho prvního průvodce, který tvrdil: Nikdy nesmíš před zvířetem, které tě loví, utíkat. Každé zvíře je rychlejší než člověk. Zůstala jsem stát a čekala.

Nová ministryně Maláčová, bojovnice za vyšší zastoupení žen i jejich penze

23. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Do vlády míří zastánkyně navýšení důchodů žen, aby byl vyrovnán průměrný rozdíl mezi penzemi žen a důchody mužů, zálohovaného výživného, či možnosti asistované reprodukce žen, které nemají partnera. To jsou některé názory, k nimž se hlásí Jana Maláčová, která má ve vládě nahradit Petra Krčála.

HALKA TŘEŠŇÁKOVÁ: ABYCHOM BYLI NORMÁLNÍ RODINA

19. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Je zajímavé, že jsem vlastně z našeho ročníku jediná, která divadlo ještě dělá, možná to souvisí i s tím, že jsem měla i něco jiného a na kariéře tak urputně nevisela. Prostě jsem si říkala, že když nebudu hrát divadlo, budu doma se synem.

Nejmladší pilotka ČSA Karolína Suková se touží stát kapitánkou

19. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Nikdy netoužila být modelkou nebo baletkou. Pětadvacetiletá Karolína Suková odjakživa toužila létat. Svůj sen si plní jako nejmladší pilotka Českých aerolinií (ČSA), kde má ambice stát se kapitánkou.

A co paní Putinová? Média řeší tajemství žen ruského prezidenta

19. 07. 2018, rubrika: Aktuality

Podle deníku by konzervativní Rusko jinou ženu než Ludmilu po boku Putina vnímalo jako zradu, což má být hlavní důvod, proč se na veřejnosti ruský prezident se žádnou partnerkou neobjevuje.

Den v triku