ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Školní obědy: nízká kvalita za nulovou cenu? Podruhé!

13. 12. 2018, rubrika: Aktuality

Otázkou je, jestli se nápad nakonec nepodaří prohlasovat, protože by zajistil dlouhodobý odběr potravin největším výrobcům a dodavatelům. Diskutovaná úprava by mohla opět vyšachovat malé lokální pekaře, řezníky a farmáře, o které aktuálně roste zájem jak ze strany jednotlivců, tak i pokrokových škol.

Vlastina Svátková: Moje kniha má pomoci ženám, které o sobě pochybují

13. 12. 2018, rubrika: Aktuality

Chtěla bych, aby život prostě plynul a já nemusela každý den řešit nějakou novou překážku. Chtěla bych umět být v klidu, když se ke mně někdo chová bezcitně, chtěla bych být natolik v pohodě, že mě už nikdy nikdo nebude moct ničím zranit, protože budu vědět, co za tím doopravdy je.

Češi podceňují význam neziskovek i ochrany lidských práv, míní zmocněnkyně Štěpánková

10. 12. 2018, rubrika: Aktuality

„V Česku je obecně problém, že lidská práva nejsou úplně dostatečně vnímána jako něco zásadně důležitého. Není to tak, že lidská práva máme a nemusíme je chránit. Aktivní ochrana je trvalý proces a součást demokratického právního státu,“ uvedla Štěpánková.

Merkelovou v čele CDU střídá mini Merkel či AKK. Chce ukončit debatu o přijetí migrantů

10. 12. 2018, rubrika: Aktuality

Jedné z prvních gratulací se bývalá sárská premiérka, která věří, že strana po volbě zůstane jednotná, dočkala od Merkelové. Ta měla z volby viditelně radost. Dopředu sice neřekla, koho podporuje, ale všeobecně se předpokládalo, že to bude právě politička s přezdívkou AKK.

Uhlová, Rychlíková, Prokop: Pokud nevyřešíme exekuce, můžeme to jako společnost zabalit

06. 12. 2018, rubrika: Aktuality

„Pokud svoboda může znamenat, že se z dlužné koruny stane dlužných dvacet tisíc, jak tomu bylo ještě před časem, je na místě se ptát, pro koho přesně tahle svoboda je a jaké má dopady na sociální soudržnost a důvěru ve fungování státu, institucí a demokracii jako celek.“

ČÍNITEL, ZČÁPIT, ŠALINOSEXUÁL. NOVÁ SLOVA JSOU JAKO FEJETONY

06. 12. 2018, rubrika: Aktuality

V podstatě 70 procent představuje slang, který máme zažitý; zbytek je nadstavba, taková hravost Čechů, kteří se vytvářením nových slov baví a reagují jimi na aktuální dění. U některých slov je samozřejmě těžké říct, jestli je někdo někdy použil nebo jestli byla vytvořena cíleně.

Nemůžeme pokračovat, jako by se nic nestalo, říká o Babišově střetu zájmů Grässleová

03. 12. 2018, rubrika: Aktuality

Je třeba si uvědomit, že v Evropské radě jedná jménem své země, což mu dává velkou sílu. Neměli bychom dovolit, aby jeden podnikatel byl schopen vydírat celou Evropskou unii. To je situace, které nyní čelíme, a já v tuto chvíli říkám: Zastavme to.

Šťastně až na věky? Režisérka hledá hrdiny pro film o netradičních vztazích

03. 12. 2018, rubrika: Aktuality

Já chci ukázat, že existují i jiné varianty fungování, které jsou skoro rovnocenné těm klasickým modelům. Snažím se upozornit na to, že společnost nežije v pohádce – „žili spolu šťastně až do smrti“ – a zároveň kde pohádky končí, tam začíná reálný život.

Lidé by se měli brát až po narození dětí. Celá rodina si to užije, myslí si Tereza Maxová

29. 11. 2018, rubrika: Aktuality

„Myslím si, že nejde o papír a o to, že jsme manželé. Myslím, že by se svatby měly dělat, až když jsou děti narozené. Celá rodina si ten den užije. Dodnes, když se mých tří dětí zeptáte, řeknou, že nejhezčí den, který zažily, byl, když se máma vdávala,“ komentuje Maxová.

Michaela Gautam: Lidé si spolu v Nepálu mnohem víc povídají

29. 11. 2018, rubrika: Aktuality

Svůj osud před lety spojila s Nepálem a pomocí opuštěným nepálským dětem. To ještě netušila, že jí tamní lidé vstoupí do života i jinak – při práci v neziskové organizaci, kterou založila, se setkala i se svým budoucím manželem.

Den v triku