ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

A co paní Putinová? Média řeší tajemství žen ruského prezidenta 

19. 07. 2018, rubrika: Aktuality
 

Donald Trump s Melanií, finský prezident se svou manželkou Jenni. Jediný, kdo byl na summitu v Helsinkách bez partnerky, byl ruský prezident Vladimir Putin. Média na základě snímku začala opět spekulovat, co je s Putinovou partnerkou a zda vůbec existuje, píše německý deník Stern.

Ruský prezident Vladimir Putin si své soukromí tvrdě chrání. O jeho milostném životě se ví v podstatě jen to, že se oficiálně rozvedl v roce 2014, kdy po třiceti letech ukončil vztah s tehdejší manželkou Ludmilou. Tehdy událost komentoval jako „společné rozhodnutí.“

Od té doby se ale o jeho partnerkách jen spekuluje. V roce 2008 moskevské noviny Moskovskij koresponděnt informovaly o údajné aféře ruského prezidenta a bývalé olympijské vítězky v moderní gymnastice Aliny Kabajevové. „Bulvární deník ale krátce po zveřejnění zprávy skončil, oficiálně z finančních důvodů,“ píše deník Stern.

Podle deníku by konzervativní Rusko jinou ženu než Ludmilu po boku Putina vnímalo jako zradu, což má být hlavní důvod, proč se na veřejnosti ruský prezident se žádnou partnerkou neobjevuje. Jeho bývalá manželka Ludmila se v roce 2016 znovu vdala, vzala si Artura Očeretnyje.

Putinovy ženy ale nejsou jediným utajovaným tématem, stejně tak je to s jeho dětmi. Až do roku 2015 se vědělo jen to, že má dvě dcery – Marii a Jekatěrinu. Agentura Reuters ale tehdy přišla s odhalením, že mladší Jekatěrina je úspěšná vědkyně na Moskevské státní univerzitě, podnikatelka, tanečnice a milionářka, disponující větším jměním než její otec.

Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Donald Trump si v pondělí na summitu v Helsinkách slíbili obnovení spolupráce svých zemí, která je zatížena dlouhodobými spory, a stiskem ruky vyslali do světa signál o navázání přátelských kontaktů. Podle amerického prezidenta mrazivé rusko-americké vztahy jsou po pondělní schůzce minulostí. Konfrontace kolem údajného ruského vměšování do amerických voleb se nekonala a jakékoli kritice kontroverzních ruských kroků se Trump vyhnul, za což američtí politici šéfa Bílého domu kritizují.
(Zdroj: echo24.cz, 17.7. 2018)

Den v triku