ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Štěpánka Šoupalová 

25. 03. 2008, rubrika: Den v triku

Tentokrát jsem bohužel bacilům neutekla ani já, ale přesto jsem musela udržet rodinu v chodu. Takže na osmý domácí úkol moc času nezbylo :-(
Proto píšu až nyní a teprve teď posílám také fotografii s tričkem. Je nedokonalá, ale o to cennější, že mě fotila moje tříletá dcerka :-) Tričko je úžasné nejen svým poselstvím, ale i kvalitou. Nosím ho velmi ráda a často (až si moje okolí myslí, že snad nic jiného nemám na sebe) a moc ráda bych si přikoupila ještě jedno v červené barvě (je-li to možné). A jaké jsem posbírala reakce ze svého okolí? Ženy mi ho závidí – některé se ptají, kde se dá sehnat, takže jim předávám kontakt, některé si ho se zájmem, ale jen po očku prohlížejí a mlčí. Muži také nejprve obezřetně pozorují, někteří i se zájmem přečtou a pochválí. Ti nejodvážnější se pak pustí do diskuse o mužích a ženách.
Nosit tohle tričko mě hrozně baví. Je to jako nosit rovnátka. Je to něco neobvyklého, ale vlastně normálního. Každý na ně reaguje jinak, po svém, podle toho, jak je založen, jak byl vychováván, jak je otevřený. Pozorovat to a reagovat na podněty od okolí je zajímavé, zábavné a obohacující – pro obě strany. Díky.

Den v triku