ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Catherine Klim 

19. 08. 2008, rubrika: Den v triku

Po posledním semináři Žáby na prameni jsem se rozhodla, že
jsem poměrně dobře proškolená a ode dneška je ze mne také Žába.

Nebyla jsem však žábou ledajakou, nýbrž žabkou v červeném
fráčku … promiňte, tričku :)

Jeho hlavní výhody jsem viděla následovně : 1.Trička se dávala zdarma. 2. Byla k dostání i v mé oblíbené červené barvě 3. Měla na přední i zadní straně natištěné tak provokativní feministicky laděné nápisy, že jsem si ho po těch letech rofesionálního útisku na MD prostě musela obléknout hned druhý den.

Ne, nešla jsem do práce, nýbrž na sraz matek, který se konal BEZ Dětí. Jistě proto chápete, že odvážné tričko jsem si mohla vychutnat lépe, něž kdybych běhala za svou malou stíhačkou a vyměňovala pokakané pleny. Vypjetí hrudi bylo tedy ničím
nezastíněné a tudíž tak hrdé, že v pizzerii Colloseum, kde je jinak velmi rušno, ztichly stoly a zraky hltaly nápis na mých prsou…a když přítomní zjistili, že je něco i na zádech, netrpělivě čekali, kdy konečnč půjdu na WC a nebo platit.

Jediný, kdo se však odvážil nápisy komentovat byly moje kamarádky (taky matky) a náš číšník, který byl stejně jako ony trikem nadšený tak, že mi málem vysekl u stolu poklonu. Pokud mohu brát jeho výroky za poselství všech mužú, kteří se báli, nechtěli nebo nemohli vyjádřit, bylo to asi takto:

Milé ženy, nebojte se vyjádřit svůj názor, protože zajímavé muže ženy s vlastím, a to i provokativně feministickým názorem vzrušují natolik, že by to v práci po směně zabalili a vydali by se s Vámi na romantickou procházku noční Prahou, aby mohli
sdílet Váš názor s Vámi.

Den v triku