Kyselá a zlatá žába
soutěž pro veřejnost o. s. Žába na prameni
pryč s negativními
stereotypy a předsudky
v myšlení, jazyce i činech

Zlatá žába těm, co mají hlavy k přemýšlení. Kyselá těm druhým, třeba je to změní...

02. 04. 2016, rubrika: Aktuality

Situace jsou zarámované do obrazu (aby byly dané hranice) a lidé se smějí i když někdy spíš tuhne krev v žilách, nejen žabích. Jenže tyto scénky se opravdu staly, takhle se někdy k sobě pořád ještě chováme. Takové memento zní večerem. Jak to změnit?

02. 04. 2016, rubrika: Aktuality

Koho políbí Kyselá žába letos a kdo si odnese cenu Zlatá žába za rok 2015?

29. 02. 2016, rubrika: Aktuality

Keramické kouzelné žáby tentokrát z ateliéru HUBART už se pečou! Koho promění letos? Večer plný překvapení, hudba, scénky a scény, nekorktní výroky, výstava aktů feministek i přání Mužů k MDŽ….Nikoho nechceme pranýřovat, ale dělat legraci si budeme a nejen ze sebe, protože společné hledání rovnocenného partnerství mužů a žen stojí za to.

Nadzvedl Vás v letošním roce nějaký výrok osobnosti ze světa médií, politiky, vědy, nebo kultury znevažující ženy nebo muže?

12. 05. 2015, rubrika: Aktuality

Nadzvedl Vás v letošním roce nějaký výrok osobnosti ze světa médií, politiky, vědy, nebo kultury znevažující ženy nebo muže? Naštvala vás nějaká neférová situace v práci, životě, která s rovnými příležitostmi nemá nic společného? Nebo Vás něco v této oblasti mile překvapilo, potěšilo? Posílejte svoje tipy na vítězku/vítěze do soutěže o Kyselou a Zlatou žábu 2015 do 30.12.2015!

Kyselá a Zlatá žába se vracejí na scénu!!!

02. 05. 2015, rubrika: Aktuality

V atmosféře, kdy ženy konečně i samy usilují o korektnější, a tudíž rovnocenné postavení v dosud téměř „nedostupných“ oborech a funkcích. Známá soutěž bude znovu upozorňovat na jevy, výroky a situace, které nejsou vůči ženám nebo mužům fér. Zasadí se rovněž o pokračování diskuse nad správným, nediskriminujícím používání českého jazyka, který by bral na vědomí obě poloviny obyvatelstv