ŽÁBA NA PRAMENI, o.s.
rozcestník hlavních aktivit a projektů
osvěta, vzdělávání, kulturní aktivity,
vyrovnávání šancí žen a mužů,
rozvoj občanské společnosti

Jedna žába za druhou: Vyhlášení soutěží Kyselá, Zlatá a Zlatá divadelní žába 2007 v neděli 16. prosince 2007, od 19: 30 hodin 

16. 12. 2007, rubrika: Žabí různé
 
Činoherní klub, ve Smečkách 26, Praha 1

Ve večeru plném mystifikace, zpěvu, citací, mouder i tvůrčích počinů osobností naší politiky, kultury, vědy a sportu na téma rovných i méně rovných příležitostí předá občanské sdružení Žába na prameni již podruhé ceny Kyselá a Zlatá žába těm, kterým po zásluze patří. Letos to budou originální grafiky výtvarnice Sylvy Francové. Poprvé budou vyhlášeni vítězky nebo vítězové soutěže o nejlepší divadelní hru na téma rovné příležitosti Zlatá divadelní žába 2007.

Cílem soutěže Kyselá žába je upozorňovat na stereotypy urážející ženy či muže na základě jejich pohlaví, které jsou často – byť na podvědomé úrovni – součástí mluvy či jednání nás všech. V období červen – listopad 2007 veřejnost Žábě na prameni, o.s., posílala výroky konkrétních lidí, smyslem soutěže ovšem není prvoplánové kritizování jedinců, kteří se jich dopustili.

V loňském roce s přehledem vyhrály výroky premiéra Mirka Topolánka a také letos bude horkým favoritem.

Vítěze nebo vítězku na cenu Zlatá žába nominuje také veřejnost, cena se uděluje těm, kteří/ které naopak svými výroky, skutky a postoji posouvají problematiku rovných příležitostí žabími skoky a skůčky dopředu, směrem k otevřené, demokratické a spravedlivé společnosti.V loňském roce cenu získali novináři Martin Fendrych, Josef Chuchma a další. Vítězky a vítězové obou soutěží si vloni odnesli hodnotnou sochu Žáby od sochaře Martina Bradáčka a letos na ně čekají úžasné žabí grafiky výtvarnice Sylvy Francové. Mezi nominovanými jsou např.: Michal Komárek- Reflex, Jana Ciglerová- MFDnes nebo ministr Karel Schwanzenberg a další.

Na námět Petra Lobotky a v režii Dany Radové moderuje a mystifikuje Divadelní společnost Křoví (J. Hladovec, V. Hanešková, L. Pavlasová, F. Hájek, V. Mašek )

Chcete vědět, zda nejste nominováni na některou z cen? Sledujte: www.zabanaprameni.cz/kysela/

Vstupné : 70 Kč

vstupenky rezervujte na: www.cinoherniklub.cz

http://vstupenky.cinoherniklub.cz/?prdID=333

Těšíme se na Vás Dana Radová
Den v triku