Jednoduché sázení

hokej itálie československá husitská

Na Slovensku je registrovaná pod názvom Cirkev československá husitská na Slovensku. Pri sčítaní ľudu v roku 2011 sa k nej hlásilo 39 276 obyvateľov Česka a 1 782 obyvateľov Slovenska.

Římskokatolická církev totiž byla od konce 19. století zejména v intelektuálních a politických kruzích chápána jako jeden z nástrojů habsburské protičeské politiky a jako brzda politických ambicí českého národa.

Během několika let se stala druhou největší českou církví a začala působit také na Slovensku a mezi českými emigranty ve Spojených státech; v současnosti je třetí největší církví v České republice, na Slovensku je její rozšíření minimální.

Původní čtyři diecéze (západočeská, východočeská, moravská a slezská), postupně se ustavující v letech 1921–1923, v průběhu historického vývoje církve měnily své názvy i teritoriální působnost.

Věrné zvěstování evangelia současnému člověku znamená dějinnou tvořivou moc.

Registrace

Zadejte údaje do formuláře

Získej bonus

Vstupní bonus při prvním vkladu až do výše 5000Kč

Můžete hrát

Začni hrát a získej rychlé peníze

Získejte vstupní bonusy a užijte si skvělou zábavu. Dáme Vám návod. Stačí kliknout a dovíte se víc.

Jak rychle vyděláte peníze je jen na vás

Chci vydělat

Tento pátek si 90. výročí svého vzniku připomíná Československá církev husitská. V letech první republiky patřila k nejpočetnějším církvím v tehdejším Československu, dnes…

Z hlediska vnitrocírkevní organizační struktury Církve československé husitské je její jediná slovenská diecéze se sídlem v Bratislavě jednou z celkem šesti diecézí, prvních pět diecézí působí na území historických zemí v rámci církve...

Aktuální ověřené informace: adresa, telefon, e-mail a provozní hodiny Církev československá husitská, Praha, Dejvice. Telefon: 724 535 …

Bratislavská diecéza a náboženská obec

Základy církve stojí na presbyteriánských zásadách, které obsahují episkopální prvky – podporují autoritu a správu v církvi prostřednictvím biskupů a dbají na předepsanou hierarchii v církvi.